Turecko – dovolenka v Oriente

28.06.2019

Na hranici dvoch kontinentov ponúka Turecko svojim návštevníkom pestrú kultúru, históriu a tradíciu pohostinnosti. Turecká riviéra má všetko, čo potrebujete pre dokonalú rodinnú dovolenku, aj pre milovníkov nevšedných zážitkov.

Pomerne krátky let vás z Bratislavy prenesie na nekonečne dlhé pláže a mestá plné orientálnych vôní a typického ruchu počas dní aj nocí. Poprechádzajte sa do sýtosti úzkymi uličkami, pretlačte si svoju cestu pestrofarebným bazárom a vyjednávajte s predajcami suvenírov. Energiu dočerpáte v kaviarňach a reštauráciách, v ktorých ochutnáte vynikajúce turecké jedlo. Za vyskúšanie určite stoja miestne sladkosti spolu s tradičnou silnou kávou alebo sladkým čajom.

Keď vás unaví ruch mesta a dlhé prechádzky, utiahnete sa do hotelového rezortu ponúkajúceho všetko potrebné na dokonalý oddych. Hotel ponúkajúci all inclusive na najvyššej úrovni vám poskytne dokonalé zázemie. Hotelová kuchyňa pre vás pripraví tie najlepšie miestne špeciality, ale aj populárne európske jedlá tak, aby si každý z návštevníkov prišiel na svoje. Bohaté vybavenie hotela zabezpečí mnoho príležitostí na športové vyžitie a zábavu pre malých aj veľkých. Milovníci aktívneho oddychu ocenia rôzne športové príležitosti, alebo si vyberú z ponuky zážitkových aj adrenalínových aktivít. Vyskúšať si môžete napríklad šnorchlovanie, potápanie či vodné lyžovanie. O program tých najmenších sa postará hotelový tím animátorov a pripraví pre vaše ratolesti nezabudnuteľné zážitky.

Priamo pri mori si vychutnáte nekonečné pláže pokryté zlatistým pieskom, ktoré sú všetky dokonale upravené a veľmi pohodlné. Príjemný, pozvoľný vstup do vody, teplé a priezračné more ocenia predovšetkým rodiny s deťmi. Na dospelých zase čakajú plážové bary a ponuka rôznych divokých jázd na vode. Vody mora sa môžete vydať preskúmať aj na plavbu loďou, ktorá vám poskytne pohľad na pobrežie z inej perspektívy.

 

Čo si nenechajte v Turecku ujsť:

  • Z miestnych sladkých dobrôt ochutnajte baklavu a turecký med
  • Navštívte preslávené turecké kúpele hammam
  • Na ukričanom bazári vyjednávajte s predajcami a odneste si domov zaujímavý suvenír
  • Prechádzajte sa po tradičných uličkách miest a ochutnajte miestnu kávu a čaj
  • Pre blízkych kúpte ako darček lokum – mäkké sladké kocky obalené cukrom alebo kokosom
  • Vylihujte na pláži a zaplávajte si v pokojnom mori
  • Nakúpte si orientálne koreniny a kvalitný čierny čaj
  • Užite si nočný život miestnych mestečiek
  • Neváhajte a ochutnajte tradičný kebab od predajcov v meste

 

TUI MAGIC LIFE Waterworld

Exkluzívny rezort, v ktorom si môžete dopriať všetky druhy aktivít, ktorých sa vám zažiada. Vychutnajte si aktívny oddych pri tenise, plážovom volejbale či golfe alebo pri vodných športoch ako vodné lyžovanie či windsurfing. Zaslúžené uvoľnenie si doprajete vo wellness, na masáži a v saune. Deti sa môžu do sýtosti vyblázniť vo vodnom svete poskytujúcom 11 bazénov a 7 vodných šmykľaviek a užiť si animačný program. Rezort ponúka ideálnu kombináciu športu, zábavy, oddychu a pôžitku. Vaše chuťové poháriky sa budú snažiť očariť kuchári a barmani zo šiestich reštaurácií a ôsmich barov, ktoré sú návštevníkom k dispozícii. Poloha priamo na pláži zabezpečí komfortný prístup k moru a ku všetkým plážovým aktivitám.