Malorka

29.06.2018

Ostrov tisícov podôb, na ktorom si splní každý svoje želania o dokonalom relaxe. Malorka sa vyznačuje predovšetkým rôznorodosťou a návštevníci ju milujú, pretože ponúka množstvo atrakcií a naplní najrozmanitejšie očakávania. Mnohí jej čaru dokonca podľahnú natoľko, že už necestujú za oddychom nikam inam.

Situovaná približne 180 kilometrov od juhovýchodného pobrežia Španielska, ku ktorému patrí, je Malorka najväčším zo súostrovia Baleárskych ostrovov. Najcennejším pokladom ostrova je príroda. Gigantické skalné útesy, množstvo krásy schovanej pod povrchom v podobe jaskýň a, samozrejme, pláže, ktorých má Malorka 550 kilometrov. A opäť sú tu možnosti – vyberiete si z rušných, životom nabitých pláží ako známa El Arinaly, alebo uprednostníte tichý záliv s romantickou scenériou v severnej časti ostrova. Preferujete dlhé, piesčité pláže ideálne pre rodiny s deťmi, alebo sa vydáte za kamenistými či skalnatými plážami v odľahlejších oblastiach. Všetky sa vyznačujú priezračnou vodou a poskytujú zaručenú dávku relaxu.

Rozhodne sa však nemusíte obmedziť len na leňošenie na plážach prehriatych stredomorským slnkom. Oplatí sa požičať si auto a navštíviť malebné horské mestečká. Usadilo sa v nich množstvo umelcov, ktorí tu našli celoživotnú inšpiráciu. Pri prechádzkach romantickými uličkami môžete navštíviť ich ateliéry a nakúpiť si drobné suveníry. Silu dočerpáte v jednej z mnohých reštaurácií a pivničiek, kde vám ochotne naservírujú miestne špeciality. Na potulkách po ostrove môžete objavovať krásu majestátnych hôr, pokochať sa pohľadom na rozprávkové zátoky a dať si rozmaznávať chuťové bunky službami miestnej gastronómie.

K oddychu nevyhnutne patrí aj šport a aj na ten sú tu ideálne podmienky. Malorka je rajom pre cyklistov, potápačov, windsurfistov a surfistov, vodných lyžiarov, golfistov. Spoznávať jej krásy sa dá aj zo sedla na konskom chrbte, alebo si prenajmete plachetnicu a vydáte sa objavovať krásy ostrova z perspektívy šíreho mora. Rodiny s deťmi zase ocenia kvalitnú ponuku rôznych atrakcií a vodných parkov.

Na Malorke si skrátka naozaj každý príde na svoje. Hotely ponúkajú vysokú kvalitu služieb a ich infraštruktúra je prispôsobená pre mladých ľudí, aj pre rodiny s deťmi. Celý ostrov je rozmanitý a je skutočným pôžitkom objavovať všetko, čo ponúka. Ak sa naladíte na miestne heslo – čo nemusíš urobiť dnes, odlož na zajtra, podarí sa vám skutočne zrelaxovať a načerpať novú energiu.

 

MNOHÉ PODOBY MALORKY

  • Severné pobrežie – hory a pamiatky

Typická vidiecka architektúra zasadená do majestátnych vrchov, divoké útesy a skaly. To všetko nájdete na severe Malorky, a ak ste milovníkom objavovania historických mestečiek, určite sem zavítajte. Nemali by ste vynechať mestečko Pollenca, v ktorom nájdete dokonalý súzvuk magických zákutí, monumentálnej prírody a historických pamiatok.

  • Južné pobrežie – zábava a pláže

Na južnom pobreží nájdete rozľahlé pláže s množstvom barov a diskoték. Tu je situovaných aj najviac letovísk a tiež hlavné mesto Palma de Mallorca. Tá ponúka okrem početných historických pamiatok aj bujarý nočný život.

  • Východné pobrežie – prístavy a jaskyne

Do starodávneho mestečka Santa Maria mieria návštevníci, predovšetkým aby navštívili pravidelné trhy. Nájdete tu množstvo lákavého ovocia a zeleniny, tradičné likéry, bylinky a iné miestne špeciality. Jedným z najkrajších prístavov pobrežia je Cala Figuera. Tu si posedíte v jednej z mnohých kaviarničiek a môžete pozorovať lode smerujúce do prístavu. Nezabudnite pri káve ochutnať aj typické malorské dezerty. Ak vás lákajú jaskyne, oplatí sa vidieť tú najväčšiu, Dračiu jaskyňu, s jej dvomi kilometrami chodieb v podzemnom priestore.

  • Západné pobrežie pre romantikov

Čarovné mestečko Valldemosa a jeho úzke dláždené uličky, malebné dvory a typické malorské kamenné budovy. To všetko zarámované panorámou hôr Serra de Tramuntana. Keď sa vyprechádzate do sýtosti, určite zájdite na pobrežie Costa Brava de Mallorca, kde sa morský príboj láme na vysokých útesoch. Jedno z najkrajších miest Malorky, na ktorom sa oplatí vychutnať si západ slnka.