10 DÔVODOV, PREČO SI ZAMILUJETE MEXIKO

28.10.2019

Rozmanité, vzrušujúce, nevšedné, strhujúce, dobrodružné. To je len niekoľko prívlastkov, ktorými opisujú návštevníci Mexiko. Táto obrovská krajina vám poskytne úžasné spektrum zážitkov, ktoré si so sebou ponesiete v srdci po celý život. Navnaďte sa tým najlepším, čím Mexiko očarúva svojich návštevníkov.

1. NAJKRAJŠIE PLÁŽE SVETA
Mexiko sa právom pýši jednými z najkrajších pláží sveta. Počnúc vychytenými plážami bohatými na plážové bary a nočný život v oblasti Cancúnu až po tiché zákutia a romantické plážové mestečká alebo dokonca skrytú pláž Playa del Amor. Či už hľadáte miesta pulzujúce životom, alebo ticho v náručí prírody, na svoje si isto prídete.

2. BOHATÁ HISTÓRIA
Staroveké civilizácie Olmekov, Mayov a Aztékov po sebe zanechali bohaté kultúrne dedičstvo. Objavovať sa ho môžete vydať napríklad do múzeí. Mexiko je po Paríži mesto s najväčším počtom múzeí a na ich návštevu si treba vyhradiť dostatočné množstvo času. Uchvátia vás tiež početné pamiatky, z ktorých až 33 je na zozname svetového dedičstva. K najznámejším patria pyramída Teotihuacan či ruiny Coba.

3. MEXICO CITY
Mesto zdanlivého chaosu s vlastným poriadkom. Mesto protikladov a kontrastov. Popri starovekých kostoloch sa týčia moderné mrakodrapy. Živé a hlučné ulice striedajú tiché zákutia, drobné poklady pre náhodných návštevníkov. Kultúrne sa tu môžete vyžiť do sýtosti a prejsť si od Casa Azul Fridy Kahló až po pop-up pouličné galérie prezentujúce punkové umenie. Od intenzity mesta sa za tridsať minút vytratíte do hôr a dych vám vezme pohľad na mesto z vtáčej perspektívy. To všetko a omnoho viac ponúka Mexico City – mesto s magickou príťažlivosťou.

4. NIEČO PRE VŠETKÝCH
Od džungle až po púšť. Od panenskej prírody po kozmopolitné miesta pulzujúce životom. Od priezračných vôd tých najkrajších pláží až po monumentálne hory a vulkány. Mexiko má každému čo ponúknuť.

5. VYNIKAJÚCA KUCHYŇA
Pikantné miestne špeciality si podmania každého gurmána. Či už sa rozhodnete vychutnať si ich v pouličných bistrách, kde si za pár drobných kúpite najznámejšie špeciality, alebo sa vydáte do reštaurácií na tej najvyššej úrovni objavovať miestne gastronomické umenie, vaše chuťové bunky budú na vrchole blaha.

6. KULTÚRA NA KAŽDOM KROKU
Mexiko je na svoje kultúrne dedičstvo právom hrdé a miestni ho radi prezentujú. Počas návštevy budete mať mnoho príležitostí pozrieť si tradičné tanečné a hudobné vystúpenia a v rytme mariachi si budete podupkávať ešte dlho po návrate domov.

7. TEQUILA
Hoci si tequilu môžete kúpiť kdekoľvek na svete, nikdy nebude chutiť tak ako v Mexiku. Jej výroba sa koncentruje predovšetkým okolo mesta Tequila, no každý región má svoj druh s vlastnými špecifickými charakteristikami. Podľa toho, v akej oblasti rastie agáva, z ktorej sa vyrába, môže mať robustnejšiu a sladšiu arómu, či skôr voňavé bylinkové tóny. Servíruje sa tradične so soľou a s limetou. Slabšie povahy si ju vychutnajú vo forme obľúbenej Margarity.

8. ZÁŽITKY A DOBRODRUŽSTVÁ
Nadpozemských zážitkov si v Mexiku môžete užiť neúrekom. Medzi tie najvyhľadávanejšie patrí ponor pri Isla Mujeres, kde sa nachádza podvodné múzeum. Adrenalín si môžete zvýšiť na divokých vodách vo Veracruze, a ak sa chcete cítiť ako Indiana Jones, vydajte sa preskúmať Chiapas – mayské mesto  uprostred džungle.

9. CANCÚN
Obklopené karibskými vodami, mesto Cancún by sa dalo jednoducho opísať aj ako Las Vegas Južnej Ameriky. Krištáľovo čisté vody a jemné piesočnaté pláže spolu s mayskými ruinami tvoria pozadie pre jedno z najživších miest Mexika. Ak hľadáte trendové prostredie prekypujúce energiou, hlasnou hudbou a pestrými drinkmi, ste na správnom mieste.

10. AKVÁRIUM SVETA
Viac ako 900 druhov rýb a 32 druhov morských cicavcov žije vo vodách Mexika. Môžete tu pozorovať rôzne druhy veľrýb či dokonca zaplávať si s obrími žralokmi. Pre milovníkov podmorského sveta je to raj.